Pomoc i doradztwo pośrednika w obrocie nieruchomości przy sprzedaży mieszkania, domu lub działki, której właściciel mieszka poza granicami Polski.

Sprzedaż domu, mieszkania - Pośrednictwo nieruchomości.

Sprzedaż nieruchomości kiedy przebywamy poza granicami Polska, a pośrednictwo w obrocie nieruchomości.

Nasze usługi pośrednictwa w obrocie nieruchomości obejmują kompleksowe usługi zarówno dla Klientów przebywających w Polsce jak i dla Klientów przebywających poza granicami Polski. Zakres naszych usług pośrednictwa przy sprzedaży nieruchomości dotyczy każdego rodzaju nieruchomości: mieszkania, domu, lokalu użytkowego czy działki niezabudowanej lub nieruchomości rolnej albo leśnej.

Zamieszkanie, praca czy staż za granicą nie jest dzisiaj niczym niezwykłym. Bardzo często zdarza, że wyjazd planowany początkowo na określony okres czasu przeradza się w pomysł pozostania w danym miejscu na stałe. Zdarza się także, że obowiązki zawodowe mają mobilny charakter i wiążą się z częstym przemieszczaniem lub studia/staże odbywane za granicą stają się podstawą do podjęcia pracy.

W takich sytuacjach Klienci czasami decydują się na sprzedaż nieruchomości posiadanej w Polsce takiej jak mieszkanie, dom czy nieruchomość komercyjna. Nieruchomość taka mogła do tej pory pozostawać pod opieką rodziny lub być wynajmowana, co w dłuższym okresie czasu staje się kłopotliwe. Sprawa, która początkowo wydawała im się skomplikowana dzięki współpracy z agencją pośrednictwa sprzedaży nieruchomości okazała się wcale taką nie być.

Początek współpracy z biurem pośrednictwa w obrocie nieruchomości.

Żeby rozpocząć współpracę z naszą agencją pośrednictwa w obrocie nieruchomości sprzedający wcale nie musi przyjeżdżać do Polski. Wystarczy zadzwonić lub skontaktować się z nami elektronicznie, a my przeprowadzimy go przez cały proces sprzedaży. Podpisanie umowy na pośrednictwo sprzedaży nieruchomości może wyglądać następująco:

Krok 1. Wysyłamy pocztą elektroniczną umowę pośrednictwa oraz wszelkie formalne informacje dotyczące współpracy.

Krok 2. Klient drukuje umowę w dwóch egzemplarzach. Wysyła je zeskanowane i podpisane do nas, a jednocześnie oba egzemplarze wysyła kurierem na nasz adres. Przesłany skan pozwala nam szybko zacząć roboczo przygotowywać ofertę.

Krok 3. Kiedy agencja pośrednictwa w obrocie nieruchomości otrzyma oryginalne umowy podpisuje je upoważniony do tego agent i jeden egzemplarz zostaje odesłany do sprzedającego.

Krok 4. Przekazanie kluczy – jeśli klucze do mieszkania/domu posiada ktoś w Polsce to agent obiera je za specjalnym pokwitowaniem. Jeśli nie to sprzedający przesyła je kurierem po otrzymaniu zwrotnym podpisanej umowy.

Proces sprzedaży nieruchomości.

Po tym jak nasza agencja otrzyma oryginał umowy oraz klucze przygotowuje już formalną ofertę sprzedaży nieruchomości. Wykonujemy profesjonalne zdjęcia nieruchomości – mieszkanie, domu lub działki i zamieszczamy opisaną ofertę na portalach branżowych, ale przede wszystkim szukamy w naszej bazie klientów, którzy deklarowali zainteresowanie podobną nieruchomością i pokazujemy im przedmiotową nieruchomość. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybko połączyć Sprzedającego z Kupującym. Realizujemy usługę pośrednictwo zarówno dla Kupującego jak i Sprzedającego nieruchomość.

W chwili kiedy Kupujący jest zdecydowany na zakup i zostaje ustalona cena sprzedaży nieruchomości trzeba wyznaczyć datę podpisania umowy sprzedaży w kancelarii notarialnej. Nasze usługi pośrednictwa obejmują także pomoc przy negocjacjach cenowych. Zazwyczaj klienci przyjeżdżają do Polski w dogodnym dla Nich terminie, a my jako pośrednik ustalamy termin podpisania aktu notarialnego u notariusza. Na podstawie pełnomocnictwa od Sprzedającego działając jako pośrednik w sprzedaży nieruchomości możemy także zając się przygotowaniem niezbędnych dokumentów takich jak na przykład zaświadczenie ze spółdzielni mieszkaniowej lub wypis z rejestru lokali.

Umowa sprzedaży zawarta w kancelarii notarialnej zawiera precyzyjnie określoną datę przekazania - z jednej strony zapłaty Sprzedającemu oraz termin i warunki przekazania nieruchomości  Kupującemu. Kiedy Sprzedający otrzyma zapłatę następuje sporządzenie protokołu zdawczo – odbiorczego oraz przekazanie kluczy w przypadku mieszkania lub domu. Czynności te sprzedający formalnie także może powierzyć agentowi sprzedaży nieruchomości lub wykonać w obecności pośrednika nieruchomości.

 

Pozostałe informacje

Posiadasz mieszkanie, dom, działkę lub nieruchomość komercyjną na sprzedaż lub wynajem?
Chcesz kupić wymarzony dom, mieszkanie lub inną nieruchomości?
Zależy Ci na profesjonalnej pomocy przy sprzedaży lub zakupie nieruchomości?
Interesuje Cię zakup nieruchomości na rynku wtórym lub pierwotnym?

Możemy pomóc Ci szybko i skutecznie - zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą aktualną ofertą!