Standard mieszkania - doradztwo przy zakupie przez pośrednika w obrocie nieruchomości.

Zakup mieszkania a jego standard.

Przy zakupie mieszkanie istotne jest określenie wymagań naszych Klientów. Cechy rynkowe takiej jak powierzchnia użytkowa, lokalizacja i otoczenie, położenie na piętrze, balkon czy rodzaj pomieszczeń przynależnych i przede wszystkim stan mieszkania zazwyczaj są decydujące przy wyborze mieszkania do zakupu. Działając jako pośrednik nieruchomości dokładamy starań aby wymagania naszych Klientów zostały zrealizowane.

W przedmiotowym wpisie postaramy się przybliżyć Państwu możliwe rodzaje standardu mieszkań.

Zasadniczo można rozróżnić mieszkania z rynku wtórnego oraz pierwotnego. Mieszkania z rynku wtórnego to lokale używane natomiast mieszkania w rynku pierwotnego to mieszkania nowe od dewelopera w stanie zazwyczaj do wykończenia – w stanie deweloperskim.

Nie istnieje żadna oficjalna lub prawna interpretacja standardu mieszkania. W ogłoszeniach mieszkań pojawiają się sformułowania takie jak: mieszkanie o podwyższonym standardzie, mieszkanie o korzystnym standardzie lub mieszkanie do remontu czy adaptacji. Standard mieszkania przekłada się zazwyczaj na cenę mieszkania.

Nasz rola jako pośrednika w obrocie nieruchomości to doradztwo dla naszych klientów czy mieszkanie opisywane przykładowo jako o podwyższonym standardzie faktycznie reprezentuje wykończenie materiałami wysokiej jakości lub pomoc w określeniu jakie nakłady są niezbędne na remont mieszkania, które jest w stanie do remontu.

Przy zakupie mieszkanie do remontu należy zwrócić uwagę nie tylko na podstawowe elementy wykończeniowe takie jak wykończenie podłóg , kuchni lub łazienki. Ważne jest także określenie stanu instalacji energetycznej, wodociągowej, kanalizacyjnej czy gazowej. Teoretycznie po zakupie mieszkania do remontu można zrealizować tylko wykończenie ścian i podłóg – jednak instalacje zwłaszcza w mieszkaniach w starszych budynkach mogą być w stanie do remontu i niezbędna może być wymiana na przykład instalacji energetycznej co będzie związane z kolejnym remontem i kosztami do poniesienia. Kupując zatem mieszkanie do remontu ważne jest ustalenie stanu instalacji technicznych i przeprowadzenia kalkulacji prac remontowych. Korzystając z naszych usług pośrednika w obrocie nieruchomości macie Państwo możliwość skorzystanie z naszego doradztwa przy określaniu stanu mieszkania.

Analogicznie przy zakupie mieszkania po remoncie kluczowe jest określenie czy sprzedający wykonał faktycznie generalny remont mieszkania łącznie z instalacjami technicznymi.  Kupując mieszkanie po remoncie nie powinno się ponosić dodatkowych kosztów związanych z usterkami lub drobnymi naprawami.

Kupując mieszkanie w stanie do remontu, po remoncie czy o wysokim standardzie warto jest skorzystać z usług pośrednika nieruchomości, który rzetelnie pomoże w ocenie faktycznego stanu mieszkania. Oferujemy także wycenę mieszkania przez rzeczoznawcę majątkowego co pozwoli na ocenę czy cena oferowana przez sprzedającego faktycznie odzwierciedla ceny mieszkań na lokalnym rynku nieruchomości w aspekcie atrybutów danego mieszkania.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług zarówno przy wycenie nieruchomości przez rzeczoznawcę majątkowego jak i przy pośrednictwie w obrocie nieruchomości.

Pozostałe informacje

Posiadasz mieszkanie, dom, działkę lub nieruchomość komercyjną na sprzedaż lub wynajem?
Chcesz kupić wymarzony dom, mieszkanie lub inną nieruchomości?
Zależy Ci na profesjonalnej pomocy przy sprzedaży lub zakupie nieruchomości?
Interesuje Cię zakup nieruchomości na rynku wtórym lub pierwotnym?

Możemy pomóc Ci szybko i skutecznie - zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą aktualną ofertą!