Rzeczoznawca majątkowy - wycena nieruchomości.

Rzeczoznawca majątkowy przeprowadza wycenę nieruchomości najczęściej dla potrzeb: kupna lub sprzedaży mieszkania, działki czy obiektu komercyjnego, dla zabezpieczenia kredytu hipotecznego, dla celu ubezpieczeń majątkowych, dla potrzeb ustalenia podatków przy postępowaniu spadkowym, aktualizacji opłat z tytułu użytkowania wieczystego. Szacowanie nieruchomości jest także niezbędne przy przekształceniu lokatorskiego lub spółdzielczego prawa do lokalu we własnościowe spółdzielcze prawo do lokalu lub odrębną własność. Rzeczoznawca majątkowy określa także wartość  dla potrzeb postępowania komorniczego przy na przykład egzekucji z nieruchomości. Oszacowanie wartości rynkowej, odtworzeniowej, a także indywidualnej jest w formie operatu szacunkowego, którego forma jest zdefiniowana w Rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie wyceny nieruchomości i sporządzania operatu szacunkowego z dnia 21 września 2004 roku z późniejszymi zmianami.

Cytując za Krajowym Standardem Wyceny Podstawowym numer  3 operat szacunkowy jest to pisemna autorska opinia rzeczoznawcy majątkowego określająca wartość przedmiotu wyceny przy uwzględnieniu warunków ograniczających oraz założeń, które stanowia podstawę wyceny. Operat winien zawierać istotne informacje uzyskane podczas szacowania nieruchomości

Wartość rynkowa jest to najbardziej prawdopodna jej cena, które jest możliwa do uzyskania na lokalnym rynku, oszacowa na podstawie cen transakcyjnych sprzedaży nieruchomości podobnych do przedmiotu wyceny.
 

Pozostałe informacje

Posiadasz mieszkanie, dom, działkę lub nieruchomość komercyjną na sprzedaż lub wynajem?
Chcesz kupić wymarzony dom, mieszkanie lub inną nieruchomości?
Zależy Ci na profesjonalnej pomocy przy sprzedaży lub zakupie nieruchomości?
Interesuje Cię zakup nieruchomości na rynku wtórym lub pierwotnym?

Możemy pomóc Ci szybko i skutecznie - zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą aktualną ofertą!