Rzeczoznawca majątkowy - kredyt hipoteczny

Klienci często wybierają kredyt na podstawie oferty banku, bez dokładnej analizy tabeli opłat i prowizji oraz umowy kredytowej.   

Wycena nieruchomości przez licencjonowanego rzeczoznawcę majątkowego pozwoli na określenie wysokości potencjalnego kredytu niezbędnego do zabezpieczenia wierzytelności. Szacowanie wartości nieruchomości jest przygotowywane przez rzeczoznawcę w formie operatu szacunkowego. Określenie wartości rynkowej domu, mieszkania, lokalu użykowego czy nieruchomości gruntowej niezabudowanej obejmuje określenie jej atrybutów rynkowych na tle lokalnego rynku oraz zmiany cen nieruchomości podobnych w analizowanym okresie. Pozwala na to wycenę rzetelną, zgodną ze standardami rzeczoznawców majątkowych oraz przepisami prawa.

Biorąc kredyt hipoteczny należy zapoznać się ze wszystkimi dokumentami oraz ze szczegółowymi warunkami zawartymi na przykład w ofercie promocyjnej.
Dodatkową kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę, to opłaty występujące przy kredycie. Chodzi nie tylko o oprocentowanie, ale również koszty niebezpośrednio związane z kredytem. Trzeba przygotować się na opłaty dla pośrednika nieruchomości, przez którego mieszkanie zostało kupione. Koszt ten można wykluczyć, jeśli kupuje się nieruchomość bezpośrednio u właściciela. Są jednak opłaty, których nie zdołamy ominąć. Chodzi przede wszystkim o koszty za akt notarialny, umowę przeniesienia własności oraz umowę przedwstępną. Do tego trzeba dodać opłaty sądowe za ustanowienie hipoteki oraz za założenie księgi wieczystej. Na końcu będzie jeszcze podatek od czynności cywilno-prawnej do urzędu skarbowego.
Opłaty, które wnosi się bezpośrednio w banku są związane z udzieleniem, przyznaniem i obsługiwaniem kredytu. W niektórych bankach pobiera się opłatę za rozpatrzenie wniosku, ale na szczęście większość banków odchodzi od płatnych wniosków. Następnie jest prowizja za przyznanie kredytu, która może się różnić w zależności od banku oraz od kwoty jaką wnosimy we wkładzie własnym. Do tego dochodzi wycena nieruchomości, która jest przygotowywana na podstawie operatu szacunkowego rzeczoznawcy, z którą najczęściej mamy do czynienia z wyceną w przypadku zakupu nieruchomości na rynku wtórnym. Trzeba jeszcze pamiętać o ubezpieczeniu nieruchomości, ubezpieczeniu kredytu (najczęściej do czasu ustanowienia hipoteki) oraz ewentualnie o ubezpieczeniu od utraty pracy. Wycena nieruchomości - określanie wartości rynkowej domu, mieszkania lub lokalu to często koszt od 400 do ponad 1000 złotych. Rzeczoznawca majątkowy musi uwzględnić atrybuty danej nieruchomości - jej cechy rynkowe - lokalizację, stan techniczny, otoczenie czy przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.
Decydując się na kredyt hipoteczny trzeba brać pod uwagę wszystkie koszty, jakie będzie się ponosić z tytułu zakupu nieruchomości.  Nasza firma zlokalizowana w Częstochowie oferuje wycenę nieruchomości gruntowych zabudowanych budynkami mieszkalnymi oraz innego rodzaju, szacujemy wartość mieszkań oraz lokali użytkowych. Określamy także wartość gruntów oraz parceli budowlanych.
             

             

             

Pozostałe informacje

Posiadasz mieszkanie, dom, działkę lub nieruchomość komercyjną na sprzedaż lub wynajem?
Chcesz kupić wymarzony dom, mieszkanie lub inną nieruchomości?
Zależy Ci na profesjonalnej pomocy przy sprzedaży lub zakupie nieruchomości?
Interesuje Cię zakup nieruchomości na rynku wtórym lub pierwotnym?

Możemy pomóc Ci szybko i skutecznie - zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą aktualną ofertą!