Wycena nieruchomości, kredyt hipoteczny.

Obecny rynek nieruchomości jest rynkiem kupujących. Oznacza to, że podaż mieszkań i domów jest dużo wyższa niż realny popyt. Dzieje się tak nie tylko w największych miastach Polski, ale także w mniejszych ośrodkach, chociaż analiza mniejszych rynków pokazuje, że szybciej i łatwiej dokonuje się transakcji sprzedaży w mniejszych miejscowościach, gdzie konkurencja pomiędzy oferującymi nieruchomości do sprzedaży nie jest taka duża. Rynek nieruchomości w województwie śląskim jest umiarkowanie rozwinięty. Lokalny rynek nieruchomości powiatów częstochowskiego, myszkowskiego oraz kłobuckiego i miasta Częstochowa, gdzie na bieżąco realizujemy usługi z zakresu wyceny nieruchomości oraz doradztwa na rynku nieruchomości także w zakresie kredytów hipotecznych jest analogicznie umiarkowanie, a miejscami słabo rozwinięty.  Rzeczoznawca majątkowy na podstawie praktyki zawodowej oraz informacji od klientów, danych sektora finansowego i przede wszystkim bazując na faktycznie zawartych transakcjach sprzedaży nieruchomości jest w stanie określić relację popytu oraz podaży na lokalnym rynku. Częstym problemem przy zakupie nieruchomości jest brak środków finansowych na pokrycie części inwestycji. W takim przypadku zasadne jest rozważenie sfinansowania nieruchomości kredytem hipotecznym. Aktualnie banki oferują  korzystne rozwiązania dla swoich klientów pozwalające na zakup lokalu mieszkalengo, domu jednorodzinnego oraz innych nieruchomości. Niezbędnym elementem procedury uzyskania kredytu hipotecznego jest wycena nieruchomości, która ma stanowić zabezpieczenie kredytu hipotecznego. Wycena nieruchomości jest realizowana przez rzeczoznawcę majątkowego na zlecenia banku lub zlecenia klienta banki. Niedrogi kredyt hipoteczny staje się powszechną praktyką na lokalnym rynku nieruchomości.


Biorąc pod uwagę fakt, że podaż jest większa niż popyt część osób odkłada decyzję o sprzedaży nieruchomości na przyszłość, obserwując to, co dzieje się na lokalnym rynku. Osoby, które z różnych przyczyn są zdecydowane sprzedać swoją nieruchomość, muszą brać pod uwagę kilka istotnych czynników, które sprawią, że oferta spotka się z zainteresowaniem na rynku, a co za tym idzie sprzedaż oferty będzie szybka.
Oprócz lokalizacji nieruchomości, która jest kluczowa dla powodzenia w sprzedaży, istotna jest także cena ofertowa. O ile lokalizacji sprzedający nie są w stanie zmienić, o tyle cena zależy tylko od nich i rozpoznania przez nich rynku nieruchomości. Ustalenie ceny powinno opierać się na obserwacji konkurencyjnych ofert, ale nie można się sugerować tym, jako jedynym kryterium, ponieważ część sprzedających przeszacowuje swoje nieruchomości. Często sentyment do domu czy mieszkania bierze górę nad zdrowym rozsądkiem czy wnioskami z analizy sytuacji rynkowej. Dlatego cena powinna być wypadkową lokalizacji, standardu nieruchomości, jej zalet oraz wad. Co zatem wpływa na możliwość ustalenia wyższej ceny? Położenie i infrastruktura - większość osób pozytywniej odbiera, a co za tym idzie są w stanie zapłacić więcej, za nieruchomość, która położona jest w cichej, zielonej okolicy, z dostępem do infrastruktury - sklepów, komunikacji, ośrodków edukacyjnych, placów zabaw, z dobrym dojazdem do centrum miasta. Standard nieruchomości - domy i mieszkania po remoncie robią zawsze pozytywne pierwsze wrażenie. Oczywiście, są na rynku inwestorzy, który wolą wyremontować swój lokal samodzielnie, jednak większość osób chce mieć większe remonty za sobą. Dlatego wymiana starych instalacji, okien, kafli sprawi, że cena może wzrosnąć nawet o kilkaset złotych na metrze kwadratowym. Zalety nieruchomości - przyjazny układ pomieszczeń czyli pełen rozkład, balkon, korzystne usytuowanie względem stron świata. Wady nieruchomości, które obniżają cenę - ciemne, przechodnie pomieszczenia, głośne sąsiedztwo - linia kolejowa, ruchliwa ulica, w przypadku mieszkań usytuowanie ich na niskich parterach czy przyziemiach. Ustalając cenę warto wiedzieć, że lokale mieszkalne usytuowane w odrestaurowanych kamienicach czy budynkach wybudowanych w nowych technologiach są zwykle droższe niż w blokach z wielkiej płyty, czy starych, dawno nie remontowanych kamienicach.
Jeśli jednak nie potrafimy samodzielnie ustalić ceny nieruchomości możemy zlecić to rzeczoznawcy majątkowemu, który dzięki dostępowi do danych z aktów notarialnych (a więc najbardziej aktualnych cen transakcyjnych w okolicy) może pomóc nam ustalić najbardziej optymalną cenę. Oferowana przez nas wycena nieruchomości jest merytoryczna oraz realizowana w korzystnych dla naszych klientów terminach.

Oferujemy także doradztwo w zakresie finansowania nieruchomości kredytem hipotecznym. Nasz oferta obejmuje wycenę nieruchomości mieszkalnych takich jak lokale, domy jednorodzinne oraz nieruchomości komercyjne. Sporządzane przez nas opracowania dla celu uzyskania kredytu hipotecznego - zabezpieczenia wierzytelności są zgodne z wytycznymi podmiotów sektora finansowego.

Pozostałe informacje

Posiadasz mieszkanie, dom, działkę lub nieruchomość komercyjną na sprzedaż lub wynajem?
Chcesz kupić wymarzony dom, mieszkanie lub inną nieruchomości?
Zależy Ci na profesjonalnej pomocy przy sprzedaży lub zakupie nieruchomości?
Interesuje Cię zakup nieruchomości na rynku wtórym lub pierwotnym?

Możemy pomóc Ci szybko i skutecznie - zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą aktualną ofertą!