Sprzedaż mieszkania, a wycena rzeczoznawcy majątkowego.

Sprzedaż mieszkania czy domu to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Dlatego warto ją dobrze przemyśleć, by transakcja była nie tylko szybka, ale także satysfakcjonującą finansowo zarówno dla sprzedających jak i kupujących.
Jak oszacować cenę naszej nieruchomości na potrzeby wystawienia jej do sprzedaży?  Warto byśmy zachowali przy wycenie zdrowy rozsądek. Popatrzmy jak kształtują się ceny podobnych nieruchomości w naszej okolicy. Zwracać przy tym należy uwagę na wszelkie elementy, które mogą wpływać na cenę. Przede wszystkim jest to rok budowy budynku oraz piętro, na którym znajduje się mieszkanie - przyjęło się, że mieszkania z parteru i ostatniej kondygnacją są tańsze niże te położone na pierwszym piętrze. Mieszkania w nowych budynkach mają wyższe ceny niż te w wielkiej płycie.
Oprócz tego, jeśli nasze mieszkanie czy nieruchomość jest duża to jej cena za metr kwadratowy spada - jednym słowem, przeliczając nasze mieszkanie na m2 za kawalerkę zapłacimy więcej niż za mieszkanie 3 czy 4 pokojowe. Pomocna może okazać sie także wycena profesjonalnego rzeczoznawcy majątkowego. Operat szacunkowy sporządzony przez osobę, która posiada stosowne uprawnienia pozwoli na oszacowanie wartości danego lokalu mieszkalnego. Wycena mieszkania nie jest droga - z reguł jest to wydatek rzędu 300 - 600 zł. Operat sporządzony przez rzeczoznawcę majątkowego może być podstawą do uzyskania kredytu hipotecznego czy postępowania spadkowego. Wycena nieruchomości jest powinna być realizowana przez licencjonowanych rzeczoznawców po egzaminie państwowym. Szacowanie wartości nieruchomości lokalowych to jedna z usług jakie oferuje nasza firma. Oferujemy wyceny mieszkań, domów oraz gruntów w województwie śląskim w Częstochowie.
Ważne są także drobiazgi - czy mieszkanie jest w pełni rozkładowe - wejście do każdego z pomieszczenia musi być z przedpokoju, w mieszkaniu nie ma pomieszczeń przechodnich. Cenę podnosi także balkon. Standard mieszkania ma oczywiście wpływ na cenę, ale nie tak dużą jakby się niektórym właścicielom wydawało. Nieruchomość składa się bowiem z rzeczy, których zmienić nie można - bloku, lokalizacji, piętra, balkonu... to wszystko co zmienić można czyli wykończenie ma najmniejszy wpływ na cenę. Warto także skorzystać z usług profesjonalnego rzeczoznawcy majątkowego - określona wartość rynkowa będzie odpowiadać lokalnym cenom za mieszkania o podobnych cechach - i przede wszystkim będzie to wartość rynkowa prawdopodobna do uzyskania biorąc pod uwagę ceny mieszkań w lokalnym obrocie rynkowym. Mając wycenę od rzeczoznawcy majątkowego łatwiej negocjować z potencjalnym nabywcą. Rzeczoznawca majątkowy oraz rzetelnie sporządzony operat to gwarancja wartości rynkowej prawdopobnej do uzyskania na lokalnym rynku.
             

Pozostałe informacje

Posiadasz mieszkanie, dom, działkę lub nieruchomość komercyjną na sprzedaż lub wynajem?
Chcesz kupić wymarzony dom, mieszkanie lub inną nieruchomości?
Zależy Ci na profesjonalnej pomocy przy sprzedaży lub zakupie nieruchomości?
Interesuje Cię zakup nieruchomości na rynku wtórym lub pierwotnym?

Możemy pomóc Ci szybko i skutecznie - zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą aktualną ofertą!