Usługi pośrednika w obrocie nieruchomości są istotne w procesie sprzedaży mieszkania lub domu.

Usługi pośrednictwa przy sprzedaży mieszkania lub domu.

Pośrednictwo w obrocie nieruchomości w aspekcie sprzedaży mieszkania lub domu– dlaczego warto skorzystać w usług pośrednika nieruchomości ?

Sprzedaż nieruchomości to złożone przedsięwzięcie, które warto dobrze zaplanować. Środki uzyskane ze sprzedaży mieszkania lub domu często są przeznaczane na zakup nowej nieruchomości lub ważną inwestycję. Można przyjąć zatem założenie, że chcemy żeby sprzedawana nieruchomość osiągnęła na rynku możliwie najwyższą cenę przy stosunkowo krótkim okresie ekspozycji.

Nie znając jednak rynku nieruchomości, cen transakcyjnych mieszkań lub domów i zagadnień prawnych, procesu sprzedaży, a także nie dysponując profesjonalnym sprzętem np. aparatem fotograficznym i wiedzą w jaki sposób zrobić zdjęcia nieruchomości i jak eksponować jej cechy rynkowe tak żeby odpowiednio pokazywały kluczowe dla oglądających szczegóły możemy w nieskończoność czekać na zainteresowanie ofertą sprzedaży nieruchomości.

Nasze doświadczenie w pośrednictwie sprzedaży nieruchomości pozwala nam pomóc w przygotowaniu nieruchomości takich jak mieszkanie, dom do sprzedaży oraz przeprowadzić Klientów zarówno sprzedającego, jak i kupującego przez ten złożony proces. Często powodem rezygnacji z współpracy z agencją jest prowizja pobierana od sprzedaży; tylko czy ten koszt powinien stanowić przyczynę? Sprzedaż nieruchomości to wiele czynników, o których sprzedający często nie wie. Czy warto zatem ryzykować?

O co zadba pośrednik w obrocie nieruchomości

Pomagamy oszacować naszym Klientom ile rynkowo możne wynosić cena ofertowa nieruchomości tak aby nie była ani zawyżona (brak zainteresowania kupujących), ani zaniżona (niekorzystne warunki sprzedaży). Nasze usługi oprócz pośrednictwa w obrocie nieruchomości zawierają także wycenę mieszkania, domu lub nieruchomości komercyjnej przez rzeczoznawcę majątkowego.

Posiadamy także klientów poszukujących konkretnych rodzajów nieruchomości: domów, mieszkań, lokali użytkowych – kierujemy ofertę do konkretnych osób, a ogłoszenie nie czeka biernie na zainteresowanie. Oferta pośrednika nieruchomości powinna być aktualizowana. Oferta wymaga także odpowiedniego opisu. Samodzielne wystawienie jej na kilku portalach często nie daje spodziewanego efektu.

Praca pośrednika polega także na przygotowaniu odpowiedniego portfolio zdjęć, tak aby ukazywały one wszystkie kluczowe walory nieruchomości, były dobrze doświetlone i nie ukazywały np. pomieszczeń zmniejszonych optycznie.

Bezpieczeństwo

Bardzo ważnym elementem procesu sprzedaży jest przygotowanie wszelkich potrzebnych  dokumentów oraz umów, których celem jest bezpieczeństwo i sprzedającego, i kupującego. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę, że kupujący bardzo często korzystają z usług agencji wiedząc, że ta wnikliwie sprawdza stan prawny nieruchomości, które oferuje do sprzedaży. Sprzedający zatem jest dla kupującego dzięki temu wiarygodny, a cały proces sprzedaży przebiega sprawnie, bo pośrednik w obrocie nieruchomości dysponuje wiedzą o tym jaka jest kolejność działań w takim procesie oraz dysponuje wzorami dokumentów i umów potrzebnych do jego realizacji. Wie jak tego rodzaju umowy i dokumenty powinny być sporządzone i co powinny zawierać żeby móc chronić i dbać o interesy obu stron transakcji.

Trzeba także pamiętać, że sprzedaż nieruchomości wymaga współpracy z podmiotami takimi jak np. kancelaria notarialna, po to aby w finalnym momencie transakcja przebiegła bez opóźnień.

 

Pozostałe informacje

Posiadasz mieszkanie, dom, działkę lub nieruchomość komercyjną na sprzedaż lub wynajem?
Chcesz kupić wymarzony dom, mieszkanie lub inną nieruchomości?
Zależy Ci na profesjonalnej pomocy przy sprzedaży lub zakupie nieruchomości?
Interesuje Cię zakup nieruchomości na rynku wtórym lub pierwotnym?

Możemy pomóc Ci szybko i skutecznie - zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą aktualną ofertą!