Kredyt hipoteczny - wycena nieruchomości. Rzeczoznawca majątkowy.

Oferta kredytów bankowych - hipotecznych, konsolidacyjnych czy gotówkowcyh - jest wyjątkowo bogata. Jak zdecydować się na najlepszy dla nas? Co wybrać? Oczywiście kredyt, którego raty są najniższe. Na wysokość raty kredytu wpływ mają głównie dwa czynniki.
Przede wszystkim jest to oprocentowanie kredytu. Jeżeli oprocentowanie to będzie wysokie, automatycznie wzrośnie nam wysokość raty kredytu. Analogicznie - niskie oprocentowanie to niższe raty.
Warto w tym miejscu wspomnieć, że różne rodzaje kredytów posiadają różne oprocentowanie. I tak np. oprocentowanie kredytu mieszkaniowego będzie relatywnie niższe niż oprocentowanie kredytu gotówkowego.
Kolejnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę są koszty okołokredytowe. Poza jednorazowymi, jak np. wycena nieruchomości przy kredycie hipotecznym, są wśród nich również takie, które wpływają na wysokość raty (np. koszty ubezpieczenia). Zanim zdecydujemy się na konkretny kredyt, sprawdźmy i przeliczmy wszystkie tego typu koszty, gdyż może okazać się, że znacznie zwiększą one wysokość raty. Jeśli to zrobimy, weźmiemy pod uwagę oprocentowanie kredytu i związane z nim koszty, możemy mieć pewność, że wybierzemy kredyt, w którym raty są najniższe, a więc jest on najtańszy. 

Oferta banków obejmuje także wycenę nieruchomości w ramach procedury związanej z udzieleniem kredytu hipotecznego jako zabezpieczenia wierzytelności kredytodawcy. Możliwe jest jednak przedstawienie wyceny nieruchomości w formie operatu szacunkowego zleconej Rzeczoznawcy majątkowemu przez kredytobiorcę we własnym zakresie przy uwzględnieniu wytycznych danego Banku.

Pozostałe informacje

Posiadasz mieszkanie, dom, działkę lub nieruchomość komercyjną na sprzedaż lub wynajem?
Chcesz kupić wymarzony dom, mieszkanie lub inną nieruchomości?
Zależy Ci na profesjonalnej pomocy przy sprzedaży lub zakupie nieruchomości?
Interesuje Cię zakup nieruchomości na rynku wtórym lub pierwotnym?

Możemy pomóc Ci szybko i skutecznie - zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą aktualną ofertą!