Zakup mieszkania w kamienicy. Pośrednik w obrocie nieruchomości.

Dobre i złe strony kupna mieszkania w kamienicy – porady pośrednika nieruchomości. 

Nasze biuro nieruchomości ma wieloletnie doświadczenie w zakresie pośrednictwa nieruchomości jak i wyceny mieszkań, domów, działek i nieruchomości komercyjnych. Jako pośrednik w obrocie nieruchomości zajmujemy się dla naszych Klientów sprzedażą jak i zakupem mieszkań w kamienicach, blokach typowych, apartamentowcach. Nasza agencja nieruchomości obsługuje także inwestycje deweloperskie.

Często nasi pośrednicy nieruchomości słyszą pytanie – Czy warto kupić mieszkanie w kamienicy? Oczywiście każda kamienica i każde mieszkania wymaga indywidualnego podejścia przez pośrednika nieruchomości. Nie można generalizować tego segmentu rynku nieruchomości.

W tym konkretnym artykule postaramy się wskazać wady i zalety mieszkania w kamienicy.

Kiedy zastanawiamy się nad kupnem mieszkania to przede wszystkim bierzemy pod uwagę jego lokalizację i rodzaj. Mieszkania w kamienicy mają w sobie unikatowy klimat związany z historią miasta i samego lokalu. Budynki powstały często na początku XX wieku, ich wygląd jest unikatowy na tle współczesnego budownictwa. Często pozostają pod ochroną konserwatora zabytków.

To wszystko niewątpliwie przyciąga naszą uwagę, ale zanim zdecydujemy się na zakup warto poznać wady i zalety kupna takiego mieszkania. Korzystając z naszych usług pośrednictwa nieruchomości możecie Państwo liczyć na kompleksową obsługę. Skuteczny i dobry pośrednik nieruchomości to zadowolony Klient biura nieruchomości – a to właśnie jest dla naszej agencji nieruchomości kluczowe – satysfakcja naszych Klientów. 

Zalety

Zacznijmy od zalet. Przede wszystkim przestrzeń związana z wysokością mieszkań w kamienicy. Sufit znajduje się tu na wysokości 3 metrów; takiego lokalu nie znajdziemy w żadnym ze współczesnych apartamentowców. Dodatkowo przestrzeń zapewnia wielkość samych pokoi, okien i drzwi. Okna w starym budownictwie są wysokie dzięki czemu duża powierzchnia jest dobrze doświetlona, a drzwi prowadzące do pomieszczeń mają często dwa skrzydła.

Kolejnym plusem mieszkania w kamienicy jest bardzo dobra dźwiękoszczelność. Grube mury kamienicy dobrze wyciszają wnętrza, a to istotne jeśli brać pod uwagę, że tego typu lokale często znajdują się w centrum miasta. Dodatkowo latem skutecznie chronią przed upałem.

Lokalizacja to kolejna zaleta. Jeśli lubimy szum i gwar miasta to mieszkanie w kamienicy jest często jedyną szansą na zamieszkanie w centrum, którego zagospodarowanie nie jest dostępne dla nowych projektów budowlanych. Ponadto centrum to także dobre połączenie ciągów komunikacyjnych, a także zieleń pobliskich parków i skwerów.

Duża przestrzeń daje również ciekawe możliwości aranżacyjne, a stosunek ceny do powierzchni mieszkania w kamienicy jest często bardzo korzystny pod kątem wartości zakupu.

Wady

Powierzchnia i wysokość mieszkania w kamienicy łączy się także z wadami, przede wszystkim dotyczy to opłat za ogrzewanie. Mieszkania tego typu podłączone są do miejskiego systemu centralnego ogrzewania lub mają ogrzewanie piecowe.  Wysokie i duże pomieszczenia generują zimą wysokie miesięczne koszty energii cieplnej. Z kolei ogrzewanie piecowe jest bardzo niewygodne; równomierne ogrzanie wnętrz wymaga czasu i ciągłego dodawania opału.

Unikatowe stare budownictwo jest wyjątkowe, ale niesie ze sobą wady w postaci przestarzałej konstrukcji. Brak w nim wind (nie można ich także zainstalować w ramach przebudowy), a instalacje wymagają często gruntownego remontu. Remont takiego mieszkania może wygenerować znaczne koszty i wiązać się z różnymi problemami.

Mieszkania w kamienicy często nie mają też wygód w postaci miejsc parkingowych przyporządkowanych do lokalu mieszkalnego. Jeśli centrum nie jest zamknięte dla ruchu (poza mieszkańcami) to zaparkowanie samochodu może być sporym problemem.

Warto zatem zastanowić się na zakupem mieszkania w kamienicy i skorzystać z porady pośrednika nieruchomości.

Pozostałe informacje

Posiadasz mieszkanie, dom, działkę lub nieruchomość komercyjną na sprzedaż lub wynajem?
Chcesz kupić wymarzony dom, mieszkanie lub inną nieruchomości?
Zależy Ci na profesjonalnej pomocy przy sprzedaży lub zakupie nieruchomości?
Interesuje Cię zakup nieruchomości na rynku wtórym lub pierwotnym?

Możemy pomóc Ci szybko i skutecznie - zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą aktualną ofertą!