Pośrednictwo w obrocie nieruchomości. Doradztwo przy zakupie nieruchomości na cele inwestycyjne.

Inwestycje w nieruchomości – rola pośrednika nieruchomości.

Pytanie „czy warto inwestować w nieruchomości?” nie jest nowe. Większość osób oczywiście kupuje nieruchomość na własne potrzeby na cele mieszkaniowe. Jednak coraz większy procent osób decyduje się na kupno nieruchomości takiej jak mieszkanie, działka gruntu, dom traktując ją jako długoterminową inwestycję. Nasza oferta pośrednika nieruchomości obejmuje doradztwo oraz pomoc przy realizowaniu transakcji zakupu nieruchomości na cele inwestycyjne. Działając jako pośrednik w obrocie nieruchomości pomożemy oszacować stopę zwrotu z nieruchomości kupowanej na cele inwestycyjne na przykład przy zakupie mieszkania na wynajem.

Dlaczego inwestowanie w nieruchomości jest aktualnie opłacalne? Wpływ na to ma przede wszystkim to, że trzymanie środków na lokatach przestało przynosić wymierne zyski. Obniżki stóp procentowych sprawiły, że oprocentowanie lokat wynosiło 0,3 – 0,5%. Obecnie, po obniżkach dokonanych przez Radę Polityki Pieniężnej w maju 2020, oprocentowanie to spadło niemal do zera. Brak perspektywy zysków generowanych przez lokaty sprawia, że Polacy chętnie inwestują w nieruchomości traktując je jako bardzo dobry sposób na inwestowanie swojego kapitału.

Nieruchomości traktowane są jako dobra i perspektywiczna inwestycja przede wszystkim dlatego, że rynek ten charakteryzuje niskie tempo reakcji na zmiany gospodarcze (w porównaniu do niektórych narzędzi inwestycyjnych). Dobrym przykładem jest początek roku 2020 i rozpoczynająca się pandemia. Duża część gospodarki wyhamowała, a ludzie wstrzymali zakup nieruchomości m. in. licząc na spadek ich cen. Jednak do tej pory, a jest koniec roku, nic takiego się nie wydarzyło. Przeciwnie ceny nieruchomości notują wzrost.  Ponadto tego rodzaju inwestycja w dużym stopniu nie poddaje się działaniu inflacji, a popyt na nieruchomości jest dość przewidywalny.  

Zakup nieruchomości

Zakup nieruchomości traktowanej jako inwestycja wymaga podobnego przygotowania jak zakup nieruchomości, w której chcemy zamieszkać. Nasze biuro pośrednictwa w obrocie nieruchomości zapewnia informacje o lokalach i ich cenach, a także doświadczenie w przeprowadzaniu takich transakcji. O co w takim razie pomożemy zadbać.

Po pierwsze lokalizacja czyli wiedza o atrakcyjności dzielnicy, w której znajduje się nieruchomość. W mieście, w którym sami mieszkamy sprawa jest prosta, ale komplikuje się wtedy kiedy chcemy inwestować w lokale znajdujące się w innych miastach. Dobra lokalizacja to dobre perspektywy wynajmu lub późniejszej sprzedaży. Korzystając z naszych usług pośrednika możecie mieć Państwo pewności, że otrzymacie rzetelne informacje jak kształtują się ceny w danych regionach.

 

Po drugie wnikliwa weryfikacja stanu prawnego oraz technicznego, która nabiera szczególnego znaczenia jeśli nieruchomość kupowana jest na rynku wtórnym. Nasze doświadczenie pośrednika w obrocie nieruchomości sprawia, że wiemy na co zwrócić uwagę np. w zapisach księgi wieczystej, a także jak oszacować wartość nieruchomości i jakich remontów będzie ona ewentualnie wymagać.

Po trzecie znajomość rynku. Zakup nieruchomości o charakterze inwestycyjnym może mieć różny cel np. długotrwały wynajem lub remont i szybka sprzedaż z zyskiem. Znając rynek odpowiednio dobierzemy metraż oraz lokalizację do zamierzonego celu oraz szybko skontaktujemy kupującego i sprzedającego.

Po czwarte współpraca z ekspertami. Kupione z rynku wtórnego mieszkanie może wymagać remontu – pracując od lat w branży pośrednictwa nieruchomości pomożemy zbadać jaka ekipa jest warta zaufania. Ponadto Klient nie zawsze może pozwolić sobie lub chcieć kupić nieruchomość za gotówkę, a zakup mieszkania z wykorzystaniem kredytu hipotecznego to złożony proces. Pomożemy wybrać eksperta, który skutecznie pomoże w realizacji takiego zakupu.

Po piąte oczekiwania rynku. Znajomość rynku sprawia, że znamy także jego oczekiwania czyli to jaki rodzaj mieszkań sprzedaje się lub wynajmuje najszybciej.

Pozostałe informacje

Posiadasz mieszkanie, dom, działkę lub nieruchomość komercyjną na sprzedaż lub wynajem?
Chcesz kupić wymarzony dom, mieszkanie lub inną nieruchomości?
Zależy Ci na profesjonalnej pomocy przy sprzedaży lub zakupie nieruchomości?
Interesuje Cię zakup nieruchomości na rynku wtórym lub pierwotnym?

Możemy pomóc Ci szybko i skutecznie - zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą aktualną ofertą!