Wycena nieruchomości, a pośrednictwo w obrocie nieruchomości.

Współpraca z biurem pośrednictwa nieruchomości

Współpraca z biurem pośrednictwa nieruchomości to obecnie standard na rynku kupna/sprzedaży nieruchomości. Wynika to przede wszystkim ze świadomości tego, że transakcje tego typu są złożone, a ich bezproblemowe przeprowadzenie wymaga wiedzy i doświadczenia. Nasz oferta obejmuje zarówno pośrednictwo w obrocie nieruchomości ale także wycenę nieruchomości przez rzeczoznawcę majątkowego.

Usługa pośrednictwa oraz wyceny jest silnie skorelowana. Ceny ofertowe nieruchomości na portalach internetowych są jak sama nazwa wskazuje tylko ofertami – mogą być zaniżone lub zawyżone i zazwyczaj znaczącą odbiegają od faktycznych cen ofertowych. Rzeczoznawca majątkowy bazuje na faktycznie zawartych transakcjach nieruchomości w formie aktów notarialnych – pobiera zatem informacje bezpośrednio ze spółdzielni mieszkaniowych, urzędów miasta, starostw etc. Rzeczoznawca majątkowy jest w stanie precyzyjnie wskazać ceny transakcyjne na przykład mieszkań w danej dzielnicy czy konkretnej okolicy w dowolnym okresie czasu. Tą wiedzą dzielimy się z naszym Klientami, którzy chcą za pośrednictwem naszego biura nieruchomości sprzedać lub kupić nieruchomości. Naszym zadaniem jest doradztwo czy cena nieruchomości w przypadku chęci zakupu przez Klienta jest odpowiednia w aspekcie cen rynkowych. Z drugiej strony jesteśmy w stanie doradzić Klientowi, który chce sprzedać nieruchomości czy oferowana cena nie jest zbyt niska lub zbyt wysoka. Bazując na wiedzy i danych rzeczoznawcy majątkowego nasze usługi w zakresie pośrednictwa nieruchomości są wykonywane precyzyjnie i ze szczególną starannością.

Nawiązanie współpracy z pośrednikiem pomaga uniknąć pułapek bądź trudności, które mogą pojawić się jeśli osoba nie posiadająca doświadczenia chce sprzedać/kupić nieruchomość na własną rękę. Nasze biuro nieruchomości pomaga Klientom w wielu kwestiach m.in. w: oszacowaniu ceny nieruchomości, zapoznaniu się z sytuacją prawną lokalu (kupujący) oraz sporządzeniu listy dokumentów, które należy przygotować. Dysponujemy także wzorami umów, w których dokładnie przedstawiony jest zakres oferowanych usług i warunki współpracy.

 

Dlaczego warto współpracować z biurem pośrednictwa nieruchomości

Transakcji kupna czy sprzedaży nieruchomości nie dokonuje się na co dzień. Można zatem założyć, że osoby które planują to zrobić nie mają doświadczenia w tego typu działaniach – to pierwszy i podstawowy powód, dla którego warto podjąć współpracę z naszą agencją. W tym wypadku nie warto uczyć się na własnych błędach. Trzeba dokładnie wiedzieć na co zwrócić uwagę, jakie dokumenty będą nam potrzebne i jakie czynności należy po kolei wykonać, aby cały proces przebiegł bezproblemowo.

Ponadto współpracę z agencją pośrednictwa rekomenduje się kiedy:

 - Zależy nam na szybkim przeprowadzeniu transakcji; wtedy łatwo popełnić błąd szczególnie jeśli nie ma się doświadczenia na rynku nieruchomości.

- W grę wchodzą emocje np. przy podziałach majątku, spadkach itp. Agencja pośrednictwa jest bezstronnym mediatorem i negocjatorem, który pomaga zrealizować transakcję na korzystnych warunkach.

- Mamy do czynienia z umowami wielostronnymi np. kupujący chce kupić nieruchomość od osób, które z kolei kupują od osób kupujących obecne mieszkanie kupującego – brzmi skomplikowanie? Tak, a co dopiero kiedy trzeba zająć się wszystkimi formalnościami.

 Co zawiera umowa pośrednictwa

Umowa pośrednictwa to pisemny dokument, w którym zawarte są wszystkie ważne zapisy dotyczące przeprowadzanej transakcji. Oczywiście Klient przed jej podpisaniem otrzymuje wzór, z którym może się bez pośpiechu zapoznać.

Standardowe elementy takiej umowy obejmują określenie jej obu stron, a więc dane Klienta (imię, nazwisko, kontakt) i pośrednika (imię, nazwisko, nr licencji) oraz określenie celu w jakim jest zawierana – sprzedaż, kupno, wynajem. W dokumencie, który dotyczy sprzedaży dokładnie opisany jest także przedmiot umowy. Ważnym elementem jest określenie obowiązków pośrednika i zlecającego.  W zapisach dotyczących obowiązków pośrednika zwykle pojawia się sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości dla kupującego, pomoc w gromadzeniu niezbędnych dokumentów, pomoc w organizacji podpisania umowy notarialnej oraz określenie czy umowa pośrednictwa jest na wyłączność i jeśli tak, to na jakich warunkach. Z kolei ze strony Klienta określa się zgodę na wykonanie usługi pośrednictwa, upoważnienie do podejmowania określonych działań niezbędnych do przeprowadzenia transakcji (np. uzyskanie potrzebnych dokumentów z urzędów) oraz wysokość i warunki wynagrodzenia biura pośrednictwa.

Wszystko to może brzmieć skomplikowanie, ale kiedy Klient pozna wszystkie warunki i plan działania cała transakcja staje się mniej skomplikowana. Zapraszamy do kontaktu – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące współpracy.

Pozostałe informacje

Posiadasz mieszkanie, dom, działkę lub nieruchomość komercyjną na sprzedaż lub wynajem?
Chcesz kupić wymarzony dom, mieszkanie lub inną nieruchomości?
Zależy Ci na profesjonalnej pomocy przy sprzedaży lub zakupie nieruchomości?
Interesuje Cię zakup nieruchomości na rynku wtórym lub pierwotnym?

Możemy pomóc Ci szybko i skutecznie - zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą aktualną ofertą!