Wycena nieruchomości - kredyt hipoteczny - Częstochowa. Rzeczoznawca.

Jest wiele czynników na podstawie, których potencjalny kredytobiorca może uzyskać kredyt hipoteczny. Jest wiele czynników i warunków do spełnienia, aby uzyskać zabezpieczenie wierzytelności w formie kredytu hipotecznego. Kredytodawca opiera się między innymi na finansowej historii klienta. Analizowane są spłaty karty kredytowej, ewentualne zaległości w opłatach oraz analizowana jest histora konta bankowego.

Czynnikami, które mogą negatywnie wpływać na możliwość uzyskania kredytu hipotecznego to między innymi zaległości w opłatach za spłatę karty kredytowej  w terminie, bądź zaległości w spłacei rat innego kredytu, nieopłacanie innych usług jak np. abonament telefoniczny w terminie lub nawet umowa z pracodawcą, która jest oznaczona jako dzieło bądź zlecenie.

Należy brać pod uwagę, że nawet jeśli klient posiada dobrą historię kredytową oraz jest zatrudniony na umowę o pracę na okres nieokreślony niekoniecznie może uzyskać pozytywną weryfikację w zakresie uzyskania kredytu hipotecznego. Przyznawanie kredytów może również zależeć od ograniczeń struktury wewnątrz-bankowej lub sytuacji kredytowej samego oddziału banku.

Analizie poddawana jest także sama nieruchomość, która ma być zabezpieczeniem kredytu hipotecznego. Kredytodawca analizuje, czy wartość rynkowa nieruchomości określana najczęściej przez rzeczoznawcę majątkowego wystarczy wględem wysokości potencjalnego kredytu hipotecznnego w konwergencji z wkładem własnym kredytobiorcy. Wycena nieruchomości, która ma stanowić zabezpieczenie wierzytelności kredytodawcy sporządzana jest głównie w formie operatu szacunkowego, który uwzględnia czynniki takie jak relacja popytu i podaży na lokalnym rynku, stan techniczny nieruchomości, otoczenie, lokalizację na tle lokalnego rynku nieruchomości o atrybutach zbliżonych do przedmiotu wyceny. Analizowane sa także ceny transakcyjne nieruchomości podobnych w okresie 2 lat lub jednego roku dla niektórych banków do dnia  sporządzenia wyceny nieruchomości mającej stanowić zabezpieczenie kredytu hipotecznego. Analizie poddawana jest także wartość nieruchomości w długim okresie czasu oraz jej zdolność pozytywna lub negatywna do zabezpieczenia wierzytelności kredytodawcy w formie kredytu hipotecznego.

Pozostałe informacje

Posiadasz mieszkanie, dom, działkę lub nieruchomość komercyjną na sprzedaż lub wynajem?
Chcesz kupić wymarzony dom, mieszkanie lub inną nieruchomości?
Zależy Ci na profesjonalnej pomocy przy sprzedaży lub zakupie nieruchomości?
Interesuje Cię zakup nieruchomości na rynku wtórym lub pierwotnym?

Możemy pomóc Ci szybko i skutecznie - zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą aktualną ofertą!