Zabezpieczenie wierzytelności - kredyt hipoteczny. Wycena.

Kredyt hipoteczny, jest to długoterminowy kredyt bankowy. Zabezpieczenie kredytu hipotecznego stanowi hipoteka. Przedmiotowy kredyt udzielany jest najczęściej na zakup nieruchomości lokalowej - mieszkalnego lub użytkowej, nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym lub wielorodzinnym. Kredyt hipoteczny może także stanowić finansowanie nakładów w celu remontu budynku lub lokalu. Kredytobiorcy finansują także prace budowlane w dotyczące domu jednorodzinnego,lokalu. Deweloperzy także korzystają z zabezpieczenia wierzytelności w celu budowy budynków wielorodzinnych lub jednorodzinnych w zabudowie szeregowej, bliźniaczej czy wolnostojącej. Praktycznie w każdym z wyżej wymienionych przypadków w celu uzyskania kredytu hipotecznego przez kredytobiorcę niezbędna jest wycena przedmiotu zabezpieczenia wierzytelności w formie operatu szacunkowego przez rzeczoznawcę majątkowego.W celu uzyskanie kredytu hipotecznego niezbędne jest spełnienie szeregu warunków dotyczących zarówno zdolności kredytowej jak i warunków dotyczących samej nieruchomości, która ma być zabezpieczeniem wierzytelności.

Kredyty hipoteczne są udzielane na różnce cele w zależności od oferowanych możliwości przez dany bank oraz w zależności od potrzeb danego kredytobiorcy. Wymienić można tutaj pożyczkę hipoteczną, która przekazywana jest na dowolny cel, niekoniecznie związany z budową czy zakupem nieruchomości. Kredyt budowlano-hipoteczny natomiast charakteryzuje się tym, że otrzymane środki pieniężne, przeznaczane są przez osobę fizyczną, spółdzielnią bądź dewelopera na budowę domu. Może być uruchamiany w transzach lub też w całości. W pierwszy przypadku, odsetki naliczane są od wykorzystanej kwoty. Spłacane są tylko i wyłączenie odsetki bez kapitału, aż do momentu uzyskania pozwolenia na zamieszkanie czy też odbiór projektu. I wreszcie kredyt hipoteczny. Uruchamiany jest w całości, a cała kwota przelewana jest na rachunek odbiorcy, pod zawarciu umowy kupna-sprzedaży. Środki te przeznaczane są na zakup domu, mieszkania własnościowego, spółdzielczego czy też innej nieruchomości. 

Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie wyceny nieruchomości dla potrzeb zabezpieczenia kredytu hipotecznego oraz wsparcie przy uzyskiwaniu samego kredytu hipotecznego.

Pozostałe informacje

Posiadasz mieszkanie, dom, działkę lub nieruchomość komercyjną na sprzedaż lub wynajem?
Chcesz kupić wymarzony dom, mieszkanie lub inną nieruchomości?
Zależy Ci na profesjonalnej pomocy przy sprzedaży lub zakupie nieruchomości?
Interesuje Cię zakup nieruchomości na rynku wtórym lub pierwotnym?

Możemy pomóc Ci szybko i skutecznie - zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą aktualną ofertą!